„Kupalnocka czyli Walentynki po Słowiańsku”

Obchody nocy Kupały na zamku krzyżackim w Toruniu to niezapomniany pokaz tańca z ogniem w towarzystwie przepięknych rusałek – Hebi Group i Rusałki Unicorn Toruń. Grupy te przez trzy lata stworzyły niezwykły spektakl na którym gromadziły się tłumy mieszkańców Torunia i turystów. Hebi Group grupa, która współpracuje z zamkiem od 2016 roku to Warszawska marka, która od 2011 roku występuje na Polskiej scenie rozrywkowej, a od niedawna również za granicą. Performerzy wielokrotnie byli określani mianem najlepszych w swoim fachu oraz nagradzani na Ogólnopolskich Festiwalach Ogniowych miejscami na podium. Prezentują wysokiej klasy przedstawienia Tańca z ogniem, Fireshow łączące w sobie elementy sztuki cyrkowej, tańca, akrobatyki, teatru oraz kabaretu. Sami tworzą choreografie przeplatając układy synchroniczne kilku artystów z solowymi wyjściami pokazującymi unikatowe umiejętności. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wyrobienie indywidualnego stylu nastawionego głównie na wywoływanie określonych emocji wśród widzów oraz pokazywanie nowych pomysłów i efektów ciężkiej pracy całego zespołu. Co roku podczas Nocy Kupały Hebi Group prezentuje nowy spektakl ognia z tańcem

Z powodu Covid 19 w 2020 roku Kupalnocki nie będzie w związku z tym zapraszamy do obejrzenia filmów nagranych w poprzednich latach tak działo się na zamku:

a także do obejrzenia filmu promocyjnego w którym Hebi Group dodała występy wykorzystujące nowoczesne sprzęty ledowe :

Kino Letnie - wystawa plakatu filmowego

 Polski plakat filmowy lat 70. XX wieku

       Wystawa prezentuje wybór prac twórców polskiego plakatu filmowego dekady lat 70. ubiegłego stulecia. To wyjątkowe zjawisko naszej kultury artystycznej należy już niestety do przeszłości. Dla współczesnej generacji kinomanów stanowić więc może jedynie zbiór muzealnych artefaktów, fenomenów komunikacji masowej.

Czytaj więcej: Kino Letnie - wystawa plakatu filmowego

Zamach na wielkiego mistrza - Teatr Historyczny

Teatr Historyczny: "Zamach na wielkiego mistrza Wernera von Orseln"

Żeby zrekompensować Państwu brak dzisiejszego, "żywego" spotkania z Teatrem Historycznym zapraszamy do obejrzenia pełnego zapisu jednego ze spektakli!

Zamkowa Noc Muzeów

Materiały z okazji wirtualnej Nocy Muzeów:

Narzędzia tortur

O zamkowej cegle

JoomSpirit