Wolny Jarmark Toruński

plakat jarmark zielony-page-001pain

Wolny Jarmark Toruński to cykliczny odbywający się co drugą niedzielę jarmark produktów lokalnych - zdrowej żywności i rękodzieła, promujący małych regionalnych wytwórców   Dla zwolenników tego, co niebanalne,ekologiczne i zdrowe.

Na maksymalnie 40 stoiskach znaleźć można będzie min. ekologiczny nabiał, mleko i sery kozie, mięso z chowu ekologicznego, chleb produkowany tradycyjnie, żywność bezglutenowa, jedzenie wegańskie i wegetariańskie, biżuteria, odzież, zabawki produkowane ręcznie oraz kosmetyki naturalne.

Celem jarmarku jest ochrona i promocja lokalnych i tradycyjnych sposobów produkcji żywności (przepisów i receptur) oraz jej producentów. Kształtowanie świadomości konsumenta poprzez ofertę nie - przemysłową. Kupowanie świeżej żywności ze źródeł lokalnych, wytworzonej z użyciem tradycyjnych receptur i metod wytwarzania, wymagających czasu i odpowiedniego nakładu pracy.


Promowanie kultury spożywania,  czyli celebrowania i delektowania się posiłkami zamiast szybkiego napełniania żołądków, zgodnie z zasadą „jeść dla przyjemności, a nie napychać się”.

Niedziela 19 kwietnia 2015, godz. 11:00

Ruiny Zamku Krzyżackiego

Toruń, ul. Przedzamcze 3

Zobacz więcej na:
http://wolnyjarmark.pl/

JoomSpirit