Koncert duetu akordeonistów

28 lipca godz.: 16:00 - koncert muzyki ludowej i klasycznej w wykonaniu duetu akordeonistów braci Hajdyczuków i wokalistki Oleny Maruniak z Ukrainy - mgr Alicja Jakubowska

Na koncercie  zaprezentujemy duet akordeonowy braci Włodzimierza i Jana Hajdyczuków z Ukrainy. Utworzyli go podczas studiów. Włodzimierz jest absolwentem Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie i stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, laureatem akordeonowych konkursów w Ukrainie, Polsce i Niemczech.

Program:
Duet ma w swoim bogatym repertuarze muzykę od baroku, poprzez przeboje muzyki popularnej, do jazzu i awangardy. Jest laureatem międzynarodowego konkursu akordeonistów w Przemyślu w 2008 r.
Zapraszamy na koncert, w którym znane utwory z kilku stuleci muzyki dawnej i dzisiejszej, w interpretacji młodych wirtuozów akordeonu, zabrzmią interesująco, a niekiedy zaskakująco.
Grę duetu akordeonowego wzbogaci śpiewem sopranistka Olena Maruniak – absolwentka Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Urodzona niedaleko Brzeżan w tarnopolskim obwodzie. Obecnie solistka chóru Chreszczatyk w Kijowie.

Ruiny zamku krzyżackiego - wejście w ramach biletu wstępu na zamek.

Accessibility

JoomSpirit