„XI Zamkowe Spotkania z Poezją.” Koncert zespołu CHWILA NIEUWAGI - 14.07.2018

„XI Zamkowe Spotkania z Poezją.”
Koncert zespołu CHWILA NIEUWAGI

Termin  – 14 lipca 2018r., sobota, w godz. 20:30
Miejsce - zadaszona scena w ruinach zamku wysokiego lub w razie niepogody   piwnica    koncertowa  ruin zamku krzyżackiego.
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń
Organizator - Centrum Kultury Zamek Krzyżacki
Wstęp biletowany: 15 zł

Na tegorocznej edycji Zamkowych Spotkań z Poezją wystąpi zespół CHWILA NIEUWAGI, który dziesięć lat temu gościł w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki podczas Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Wędrownej „Lochowisko”, zdobywając pierwsze miejsce. Po dziesięciu latach nadszedł czas podsumowań. Okazuje się, że dla zespołu bardzo owocnych.
CHWILA NIEUWAGI   tworzy i gra od 2008 roku. Jest laureatem prestiżowych festiwali m.in.: Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, YAPA w Łodzi, Festiwalu im. Wojtka Bellona. Dwukrotnie został zakwalifikowany do finału najważniejszego festiwalu folkowego: Nowa Tradycja Radiowej Dwójki, w 2017 roku reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu Crossroads w Ostravie.

W swoim dorobku ma trzy płyty studyjne: „Niepoprawna muzyka” (2011), „Miszung” (2013) z udziałem Macieja Balcara, Jarosława Trelińskiego i Dariusza Sojki oraz „Anieli śpiewają (2016), a jego utwory znajdują się również na kilkunastu składankch m.in.: „Folk się gro”, „W stronę krainy łagodności”, „Ballady i niuanse”, cztery kompilacje z serii „Dobre piosenki”, „Moja Kraina Łagodności” i in.
Jednak najważniejsze są koncerty zespołu, spotykające się zawsze z żywą reakcją publiczności. Muzyka Chwili Nieuwagi gościła już na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio im. Witolda Lutosławskiego Radiowej Dwójki, ale także np. na Przystanku Woodstock czy w najsłynniejszym czeskim klubie muzycznym Jaromira Nohavicy „Heligonka”.
W ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu wykonają utwory w autorskich kompozycjach i  aranżacjach do słów B. Leśmiana, A. Ziemianina, D. Wawiłow, M. Konopnickiej i J. Kasprowicza oraz własnych.

Twórczość grupy jest trudna do scharakteryzowania ze względu na mieszanie się w niej stylów muzycznych, dlatego określa ją ona śląskim słowem: „miszung”, oznaczającym mieszaninę, harmider, rozgardiasz, bałagan. Termin ten oddaje to czym jest muzyka zespołu: stykają się w niej elementy jazzu, ballady poetyckiej, a  także elementy, folku śląskiego w nowoczesnym wydaniu.

Skład: Martyna Czech – wokal, Andrzej Czech – gitara, Rafał Kierpiec – kontrabas, Piotr Kotas – fortepian, Bartłomiej Plewka – perkusja.

ZAPRASZAMY!!!

CHNlogo

CHN

JoomSpirit