Teatr Historyczny - 12.05.2018r.

"NOC W ZAKONIE, CZYLI BITWA W DORMITORIUM"

12.05.2018r., godz. 21:00

„Noc w zakonie, czyli bitwa w dormitorium” to przypomnienie pewnej historii, która wydarzyła się w końcu 1410 r. Spektakl opowie o zamordowaniu na zamku zamku toruńskim namiestnika Władysława Jagiełły, kasztelana nakielskiego Wincentego z Granowa.

Po klęsce grunwaldzkiej zamek toruński przeszedł w ręce polskie i aż do pierwszego pokoju toruńskiego w 1411 pozostawał we władaniu króla polskiego. Wincenty z Granowa pełniący funkcję głównodowodzącego zamkiem został w 1410 roku zdradziecko otruty. Nikt nigdy nie poznał sprawców tego morderstwa, ale wszelkie poszlaki wskazują, że byli to bracia zakonni...I właśnie tę tragedię przybliży pierwszy z dwóch spektakli historycznych, które zostaną przedstawiane na ruinach przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki.
Spektakl zaprezentowany zostanie przez profesjonalną grupę teatralną znaną w Polsce jak na całym świecie...oczywiście w malowniczej scenerii ruin zamku krzyżackiego. Wydarzenie stworzone na kanwie źródeł historycznych.
Uczestnicy tego przedstawienia zostaną wprowadzeni w nastrój średniowiecznej epoki za pomocą niezwykłej aranżacji bazującej na świetle pochodni, kaganków, świec. Nie zabraknie walk rycerskich oraz efektów specjalnych.

Scenariusz: Piotr Pietrucki

Wstęp 5 zł

Teatr I

JoomSpirit