X Zamkowe Spotkania z Poezją - 22.07.2017r.

„X Zamkowe Spotkania z Poezją. Koncert Artystów Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie”
Yaga Kowalik, Walentyn Dubrowskij, Michał Półtorak

22 lipca 2017r., sobota, w godz. 20:00-21:00, w ruinach zamku wysokiego lub w razie niepogody piwnica koncertowa ruin zamku krzyżackiego.
Centrum Kultury Zamek Krzyżacki
Wstęp biletowany: 15 zł
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń


„…Proszę wejść do mojego królestwa/Leczę wyrzuty sumienia/Śpiewam o miłości/Śpiewam historie milordów/Którzy nie mieli szczęścia…”
Tak śpiewała Edith Piaf w piosence pt. „Milord”. Na koncercie w ruinach zamku krzyżackiego zostaną zaprezentowane miedzy innymi jej utwory.

„Yaga Kowalik w koncercie...PIAF GRECO AZNAVOUR" to prezentacja największych przebojów klasyki piosenki francuskiej z repertuaru trójki jej niezwykłych interpretatorów.
Piosenki między innymi takie jak „Padam Padam", „Milord" z rep. Edith Piaf czy „Dwie gitary" z rep. Charlesa Aznavoura prezentowane są w języku francuskim, a pomiędzy nimi wplecione są sentencje po polsku wprowadzające w klimat piosenek.
Termin "piosenka francuska" narodził się po zakończeniu II wojny światowej, wraz z powstaniem przemysłu płytowego, jednak jej korzenie sięgają znacznie głębiej – nawet do epoki średniowiecza. To odmiana poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, która charakteryzuje się: literackim, poetyckim tekstem, melodyjną warstwą muzyczną o dość skromnej instrumentacji, warstwa muzyczna oraz tematyka utworów nawiązująca do współczesnej rzeczywistości, do problemów codzienności oraz wyrażająca emocje i postawę piosenkarza w stosunku do podejmowanych tematów.

Yaga Kowalik związana jest artystycznie z Francją.
W roku 2016 artystka nagrała we Francji płytę do której opracowanie muzyczne zrealizował znany francuski muzyk PATRICK LIOTARD.
Przedsięwzięcie artystyczne "Yaga Kowalik w koncercie...PIAF GRECO AZNAVOUR" powstało w koprodukcji polsko-francuskiej.
Artystce towarzyszą na scenie dwaj znakomici muzycy:
Walentyn Dubrowskij - akordeon,
Michał Półtorak - skrzypce.

Koncert 22 VII

JoomSpirit