Zaproszenie na warsztaty dla Seniorów! - 14.06.2017r.

Fundacja Pinata oraz Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zapraszają serdecznie na warsztaty plastyczne dla Seniorów z cyklu ITER PER TEMPUS, czyli powrót do przeszłości pt. "ROSA PULCHRA EST".

Czas trwania – 2 godziny.

Miejsce: ruiny zamku krzyżackiego, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu, ul. Przedzamcze 3, 87-100 Toruń.

14 czerwca 2017 w godz. 9:00-11:00.

Warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt pod numerem telefonu 530 443 202 lub adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty łączące różne techniki plastyczne - grafikę, rysunek i malarstwo. Inspiracją będą gotyckie rozety.

Praca twórcza poprzedzona będzie pokazem slajdów i szczegółowym przedstawieniem techniki przez instruktorów - artystów plastyków.

Planujemy wprowadzić uczestników w klimat średniowiecza. Na pracę twórczą ma wpływać zarówno miejsce, jak i oprawa dźwiękowa wydarzenia. Po zajęciach zapraszamy wszystkich uczestników na herbatę i wspólne pogawędki o sztuce.

Wystawa będzie miała miejsce w piwnicach Zamku Krzyżackiego. Wernisaż zaplanowany jest na drugą połowę czerwca 2017. Prace uczestników prezentowane będą na tle średniowiecznych murów.  Ekspozycję oglądać będą mogli wszyscy, również turyści zwiedzający tłumnie w okresie letnim zamek krzyżacki.

JoomSpirit