IX Zamkowe Spotkania z Poezją

Centrum Kultury Zamek Krzyżacki zaprasza na:
Koncert plenerowy w ruinach zamku
ARTYSTÓW PIWNICY POD BARANAMI
w ramach „IX Zamkowych Spotkań z Poezją”
Wystąpią:
Tadeusz Kwinta, Krzysztof Janicki, Beata Czarnecka, Agata Ślazyk,
 Tomasz Kmiecik, Michał Półtorak


„Koncert ARTYSTÓW PIWNICY POD BARANAMI”
9 lipca 2016r., sobota, godz. 21:00
Miejsce -  scena w ruinach zamku krzyżackiego przy ul. Przedzamcze w Toruniu (w przypadku złej pogody koncert odbędzie się  w lochach zamku krzyżackiego).
Wstęp biletowany: 15 zł, kasa w ruinach czynna w godz. 10.00 – 18.00 i godzinę przed koncertem.


IX edycja „Zamkowych Spotkań z Poezją” będzie koncertem 6 - osobowego zespołu kabaretowego ARTYSTÓW PIWNICY POD BARANAMI z Krakowa.
Przy akompaniamencie pianina, skrzypiec i gitary (Michał Półtorak i Tomasz Kmiecik) wystąpią przedstawiciele trzech pokoleń „Piwnicy”, która obchodzi w tym roku Jubileusz 60 - lecia. Tadeusz Kwinta jest w kabarecie od początku, od 1956 roku. Krzysztof Janicki trafił do Piwnicy w latach osiemdziesiątych. Agatę Ślazyk i Beatę Czarnecką zalicza się do najmłodszego pokolenia. W repertuarze będą zarówno utwory literackie śpiewane, jak i kabaretowe  - mówione.
Każdy wykona na gościnnej,  zamkowej scenie to, co obecnie prezentuje podczas piwnicznych kabaretów oraz dodatkowe pieśni kojarzone jednoznacznie z historią krakowskiej Piwnicy. Tadeusz Kwinta zaśpiewa ale również rozbawi monologami. Krzysztof Janicki będzie gospodarzem wieczoru - konferansjerem i wystąpi również jako redaktor naczelny "Nowego Pompona" zupełnie serio wygłaszając absurdalne "Wiadomości". Beata Czernecka zaśpiewa nie tylko w języku jidysz. Agata - zaprosi do świata autorskich piosenek jak i "piwnicznych" hymnów.  Będą też piosenki satyryczne – jak to w kabarecie!

Istniejący od roku 1956, najsłynniejszy polski kabaret  „Piwnica Pod Baranami” zasłynęła dzięki artystom prowadzonym przez Piotra Skrzyneckiego. Dla nich komponowali światowej sławy kompozytorzy: Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Stanisław Radwan, Zbigniew Preisner. Wówczas powstawały słynne „piwniczne hymny”. Po śmierci założyciela i szefa zespołu „piwniczanie„ występują nadal…
Jak mawia obecny dyrektor Bogdan Micek: „Piwnica pod Baranami szczególną jest wyspą – broń Boże nie spokojną i utopijną..”, ma dar stwarzania niepowtarzalnej atmosfery, surrealistycznego humoru, wspaniałej muzyki, piosenek, by wspomnieć choćby „Dezyderatę”, „Przychodzimy Odchodzimy”, „Ta nasza młodość”.

Serdecznie  zapraszamy!

JoomSpirit