IX TORUŃSKIE MEDIEVALIA

IX TORUŃSKIE MEDIEVALIA

25.06.2016r., SOBOTA
Średniowieczny Turniej Rycerski
Toruń, FOSA STAROMIEJSKA ZAMKU KRZYŻACKIEGO
w godz. 12:00 – 16.00
wstęp wolny

12.00 OTWARCIE TURNIEJU
1. I część turnieju 12.00 – 13.30
2. Inscenizacja Chrztu Polski 14.00- 14.30
3. II część turnieju 14.30 – 16.00
16.00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU


IX Toruńskie MEDIEVALIA odbędą się w sobotę - 25 czerwca 2016r. w ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu na terenie Fosy Staromiejskiej.
Oprócz Turnieju Konnego, specjalnie w tym roku przygotowaną atrakcją będzie inscenizacja Chrztu Polski z 966r., która będzie nawiązywała do obchodów rocznicowych 1050-lecia tego wydarzenia. W fosie zamku krzyżackiego wyrośnie jak zawsze średniowieczne obozowisko z namiotami, w którym przez cały dzień można będzie zobaczyć jak żyli nasi przodkowie w czasach średniowiecznych.

Formuła Turnieju Konnego oraz pokazy walk rycerzy pieszych, będzie nawiązywała do średniowiecznych turniejów rycerskich, które odbywały się w naszym mieście przy
zachodniej stronie rynku staromiejskiego. Będziemy mieli okazję podziwiać sztukę nadziewania pierścieni, przecinania jabłka, „ataku na saracena” oraz umiejętności jazdy w szyku bojowym. Chętni mogą poddać się werbunkowi do artylerii. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci takich jak walka bezpieczną bronią czy gry i zabawy plebejskie, szkoła fechtunku, nauka pisania gęsim piórem oraz zdjęcia w strojach mieszczki i rycerza. Specjalnie dla młodszych widzów będą przeprowadzone dwukrotnie nauki.

IX Medievalia

Impreza plenerowa dofinansowana ze środków Gminy Miasta Toruń.
Zaprasza Centrum Kultury Zamek Krzyżacki.
JoomSpirit