18 czerwca 2016r. - Danza del Fuego – wieczór w świecie flamenco

Podczas swego występu kwintet Danza del Fuego zaprezentuje sztukę flamenco w jej najbardziej znanych i najciekawszych formach, takich jak bulerias, alegrias, tangos, tientos, oraz zaproponuje wspólną zabawę z publicznością w rytmach flamenco do znanych przebojów: „Bamboleo”, „Volare” i innych. Podczas występu będzie też uczyć publiczność podstawowych kroków tańca flamenco, palmas, rytmu, śpiewu  do znanych utworów. Emocje wyrażane ekspresyjną muzyką, ruchem ciała i gestem w tej jedynej w swoim rodzaju  sztuce muzyczno-tanecznej o głębokich tradycjach składają się na atrakcyjny spektakl.

Danza del Fuego składa się z sześciu wykonawców: Dorota Dzięcioł – taniec, śpiew; Katarzyna Fabisiak – taniec;  Sławomir Dolata – gitara flamenco, śpiew; Maciej Giżejewski – instr. perkusyjne; Marcin Pawlik – flet, saksofon i Roman Mendez – gitara flamenco, tres, śpiew.
Zespół odniósł liczne sukcesy artystyczne, wielokrotnie był nagradzany za upowszechnianie flamenco. Wykonawcy, a wśród nich m.in. gitarzysta Sławomir Dolata, gitarzysta i śpiewak Roman Mendez oraz znakomita tancerka i śpiewaczka Dorota Dzięcioł to czołowi polscy artyści tego gatunku.

Danza del Fuego istnieje 25 lat. Jego założyciel i lider gitarzysta Sławomir Dolata - jeden z pierwszych gitarzystów flamenco w Polsce jest też organizatorem odbywającego się od lat w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Flamenco Duende. Zespół koncertował w kraju i za granicą, współpracując z artystami flamenco z Polski, Hiszpanii, Czech i Słowacji. Występował obok tak znanych artystów flamenco jak Juan Polvillo, Rafael Cortes, Rafael de Huelva, Tomatito, Canizares, Maria Serrano, Carmen Segura, Teo Barea Munoz oraz grupa Agustito.
Zapraszamy na wieczór w świecie flamenco do ruin zamku krzyżackiego 18 czerwca 2016, godz. 21:00, wstęp 12 zł, ilość miejsc ograniczona.

Bilety do nabycia w kasie ruin zamku codziennie w godz. 10:00-18:00.
Informacja o imprezie: tel. 56 621 08 89.

JoomSpirit