Wielki Zamek dla małych rajdówek!

Niestety deszcz pokonał 17 kwietnia kierowców elektrycznych rajdówek. Stąd decyzja o przełożeniu terminu rozegrania najstarszego rajdu modeli RC w Polsce – 13. Rajd Toruński już w najbliższą niedzielę, 8 maja wraca do Fosy Zamkowej!
Tym razem wszyscy będą przygotowani nawet na ekstremalne  warunki atmosferyczne, choć prognozy mówią o pięknym słońcu i wysokich temperaturach. Kierowcy już gotowi, a na kibiców czekać będą konkursy z nagrodami oraz pierwsze wydanie magazynu “RC AUTA”.
 

Ponad trzydziestu rycerzy z całej Polski, którzy arabskie konie zamienią na elektryczne rajdówki w skali 1:10, spotka się na szutrowym dziedzińcu Fosy Zamkowej, by walczyć o złoto w najstarszym rajdowym klasyku.
13. Rajd Toruński to trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli zdalnie sterowanych. To również najstarsza impreza przygotowana dla miłośników ścigania się elektrycznymi autami w skali 1:10. Rajdowy klasyk doczekał się przepięknej otoczki i, zgodnego z nazwą, "toruńskiego" akcentu.

Otoczona krzyżackimi murami Fosa Zamkowa, już w najbliższą niedzielę 8 maja, stanie się areną zmagań kilkudziesięciu kierowców z całej Polski. Przywiozą oni do piernikowego miasta kolorowe i wiernie odwzorowane modele rajdowe w skali 1:10. Profesjonalne maszyny z napędem na cztery koła potrafią w kilka
sekund osiągnąć prędkość nawet 100km/h. Taki zestaw w rękach zawodowych kierowców gwarantuje niesamowite widowisko, zapewniając wysoki poziom adrenaliny nie tylko u zawodników. Tumany kurzu, rajdowe "slajdy" na szutrowej nawierzchni, zawrotne prędkości kolorowych maszyn - to wszystko kibice i fani małego motorsportu będą mogli zobaczyć w niedzielę w Fosie Zamkowej.

Kierowcy rywalizować będą w czterech klasach, które dzielą ich ze względu na parametry techniczne posiadanych modeli.  Niedzielne zawody to jednak wydarzenie szczególne, bowiem jak wspomnieliśmy na początku - to najstarszy rajd dla elektrycznych rajdówek w Polsce! "Toruński" chce więc w sposób szczególny ugościć przyjezdnych zawodników tworząc dla nich dodatkową klasę "Turysta". Trzech najszybszych rycerzy spoza powiatu toruńskiego otrzyma pamiątkowe nagrody. Toruń to przecież piękne i gościnne miasto.

Organizatorzy 13. Rajdu Toruńskiego nie zapomnieli też o widzach - na nich, wspólnie z Toyota Bednarscy i toruńskim dilerem Mazdy czekają konkursy z nagrodami. Specjalny blok rozrywkowy rusza o 12:00 i potrwa do 15:00. Niedzielne zawody staną się też miejscem debiutu nowego wydawnictwa poświęconego sportom samochodowym zredukowanym do skali 1:10. Fani modelarstwa będą mogli odebrać pierwszy, pilotażowy i bezpłatny numer gazetki "RC AUTA", w której znajdą opis jednego z najlepszych modeli RC - Tamiya XV-01, wywiad z rajdowym mistrzem Torunia Bartkiem Blachowskim czy kilka porad jak kupić używaną rajdówkę zdalnie sterowaną.

Harmonogram 13 Rajdu Toruńskiego:

niedziela, 8 maja, Fosa Zamkowa

10:00 - start pierwszego zawodnika
12:00 - 15:00 - konkursy dla publiczności
17:00 - meta i wręczenie pucharów.

Sponsorami 13. Rajdu Toruńskiego są: Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, Toyota Bednarscy,
Mazda Bednarscy, Impresariat "Sauron", Sony.

JoomSpirit