III kujawsko-pomorskie podróże historyczne - wyniki, podsumowanie.

Z radością ogłaszamy listę nagrodzonych prac w konkursie "III kujawsko-pomorskie podróże historyczne: wiek X-XV. Konkurs plastyczny dla szkół Miasta Torunia i powiatu toruńskiego". Wszystkim uczestnikom, opiekunom i szkołom dziękujemy za udział. Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie zapraszamy na podsumowanie konkursu i wręczenie nagród do zamkowych ruin 27.10. o godz. 10:00.

Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego oraz Starosty Toruńskiego Mirosława Graczyka.

Współorganizatorem konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży.

I kategoria wiekowa - szkoła podstawowa I (10-13 lat)

Nagroda

Imię i nazwisko autora

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

I miejsce

Katarzyna Krzyżanowska

Gdanisko

Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu

Anita Przybyszewska-Pietrasiak

II miejsce

Igor Wernerowski

Męczeńska śmierć św. Wojciecha

Szkoła Podstawowa w Warszewicach

Hanna Wojnarska i Kinga Stanisławska

II miejsce

Amelia Depczyńska

Zamek w Kazimierzu Dolnym

Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu

Ewa Grudzińska

III miejsce

Amelia Czarnowska

W Toruniu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Grębocinie

Magdalena Kuster

III miejsce

Zuzanna Zielińska

Toruńska mieszczka

Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu

Ewa Grudzińska

III miejsce

Tomasz Wirski

Średniowieczne miasto

Szkoła Podstawowa w Dobrzejewicach

Agnieszka Betkier

wyróżnienie

Mikołaj Bartkiewicz

Zapach piernika

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Grębocinie

Magdalena Kuster

wyróżnienie

Martyna Wudarska

Zapach piernika

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Grębocinie

Magdalena Kuster

wyróżnienie

Aleksandra Dobrowolska

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu

Ewa Grudzińska

wyróżnienie

Pola Meler

Przed bitwą

Szkoła Podstawowa nr 27 w Toruniu

Kinga Andruszkiewicz

wyróżnienie

Amelia Zakrzewska

Dom Kopernika

Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu

Marta Smoleń

wyróżnienie

Justyna Konkel

Krzywa Wieża

Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu

Marta Smoleń

wyróżnienie

Maria Okrucińska

Krzywa Wieża noca

Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu

Marta Smoleń

wyróżnienie

Jakub Pastuszka

Brama Klasztorna

Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu

Marta Smoleń

 

II kategoria wiekowa - szkoła podstawowa II + gimnazjum (13-16 lat)

Nagroda

Imię i nazwisko autora

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

I miejsce

Marta Redmer

Kościół Mariacki w Toruniu

Szkoła Podstawowa w Dobrzejewicach

Marzena Gąsiorowska

II miejsce

Laura Lisiecka

Krzyżacy – Herman von Salza

Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu

Ewa Grudzińska

III miejsce

Wiktor Mandra

Papowo Biskupie – ruiny zamku

Szkoła Podstawowa nr 23 w Toruniu

Ewa Grudzińska

III miejsce

Miłosz Podgórski

Portal głównego zamku – Zamek Bierzgłowski

Szkoła Podstawowa w Warszewicach

Hanna Wojnarska i Kinga Stanisławska

wyróżnienie

Julianna Bączek

Pachnie chlebem

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Grębocinie

Magdalena Kuster

wyróżnienie

Ewa Bohdan

Chrobry królem

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Toruniu

Daria Tomaszuk

wyróżnienie

Zofia Bohdan

Proces papieski z Zakonem Krzyżackim w Inowrocławiu w 1320 roku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Toruniu

Daria Tomaszuk

wyróżnienie

Zuzanna Silewicz

Baszta Żuraw, II poł. XIII w.

Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu

Beata Jarecka

wyróżnienie

Maja Koś

Krzyżak

Szkoła Podstawowa nr 28 w Toruniu

Anita Przybyszewska-Pietrasiak

wyróżnienie

Julia Lesińska

Zygmunt I Stary, Stańczyk i obrady

Szkoła Podstawowa w Dobrzejewicach

Marzena Gąsiorowska

 

III kategoria wiekowa - liceum (16-19 lat)

Nagroda

Imię i nazwisko autora

Tytuł pracy

Szkoła

Opiekun

II miejsce

Magdalena Pleskot

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży

Zofia Wojtalik

II miejsce

Natalia Olszewska

Skok w przeszłość

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu

-

III miejsce

Marcelina Jędrych

Średniowieczna dama dworu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży

Zofia Wojtalik

 

IIIKPPH2

JoomSpirit